Zřizovatel:

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec

Mostecká 2580, 438 19 Žatec

IČ: 00212229, DIČ: CZ212229


Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem
v Ústí nad Labem spisová značka Dr., vložka 185.

Poslední aktualizace:

18.8.2021

Služby

Prohlídka muzea

Prohlídka Chmelařského muzea probíhá individuálně. Každý návštěvník obdrží tištěného průvodce (čeština, němčina, angličtina, ruština), který ho seznámí s trasou prohlídky a se zajímavými exponáty.

Pro skupiny je možno po telefonické nebo e-mailové domluvě zajistit prohlídku s průvodcem, v tomto případě nabízíme výklad v českém, anglickém, německém a ruském jazyce.

Před prohlídkou může návštěvník v kinosále v recepci shlédnout úvodní film. V nabídce je 14 minutový film „České chmelařství“., pro zahraniční návštěvníky s německým, nebo anglickým dabingem. Pro dětské návštěvníky je připraven 12 minutový animovaný film o putování chmelovém skřítka „Hop se vrací“., pro zahraniční návštěvníky s titulky v němčině, angličtině a ruštině.

V recepci muzea nabízíme bezpečné uschování kol, kočárků a objemných zavazadel.

V muzeu může návštěvník neomezeně fotit bez poplatku.

Do muzea je dovolen vstup s malým psem.

Chmelařské muzeum je umístěno v prostorách původních skladů a balíren chmele z konce 19.století. Objekt je památkově chráněn. Z tohoto důvodu zde není možno zřizovat bezbariérový přístup, a proto není prohlídka vhodná pro osoby s omezenou pohyblivostí (francouzské hole, vozík, atd.).

Chmelařské muzeum má k zajištění bezpečnosti návštěvníků i svých zaměstnanců zpracovány příslušné závazné předpisy, Provozní řád a Návštěvní řád.

Prodej suvenýrů

V recepci muzea si může návštěvník zakoupit různé suvenýry, trika, přívěšky, publikace, pohledy, lahvové pivo vařené v Žateckém pivovaru o obsahu 0,3 l.

Nabízíme možnost zakoupení vybraných fotografií v elektronické podobě, které budou po zaplacení odeslány na e-mailovou adresu kupujícího. Fotografie jsou kvalitně zpracovány

a umožňují zvětšení a následný tisk až na formát A2 (420 x 600 mm). Fotografie slouží pouze pro vlastní potřebu a nesmí se využívat ke komerčním účelům.
Cena: 250,- Kč za fotografii.

Nabídka fotografií

Poskytování turistických informací

Návštěvník si může v recepci muzea vybrat ze široké nabídky nejrůznějších letáků a propagačních tiskovin nejen o Chmelařském muzeu, ale také o chmelu, městu Žatci a blízkém okolí. K dispozici jsou turistická razítka.

Degustace piv vařených z žateckého chmele

Pro menší skupiny a milovníky piva, starší 18 let, nabízíme degustaci piv vařených z žateckého chmele. Degustace je vlastně soutěž, během které její účastníci prokáží svou chuťovou paměť. Během degustace se dozví mnoho zajímavých informací o pivu, surovinách, technologiích, pivních stylech a degustování. Vítěz obdrží pamětní list a malý dárek.

Degustaci zajišťujeme pro skupiny od 4 do maximálně 10 osob.

Během degustace, která probíhá ve dvou kolech, ochutná účastník 6 vzorků o obsahu 0,3 l ze tří druhů jedenácti nebo dvanácti stupňových piv a ke srážení chuti má připraveno degustační sousto (10 dkg plátkového sýra a 2 ks pečiva).

Cena degustace činí 120,- Kč za osobu.

Termín degustace je nutné objednat a dohodnout telefonicky nebo e-mailem minimálně 2 dny předem.

Studovna

V administrativní části muzea je zřízena studovna, která slouží výhradně k prezenčnímu studiu odborných zájemců nebo studentů. Ve studovně jsou odborné publikace, časopisy a jiné tiskoviny v českém, německém a anglickém jazyce.

Přístup do studovny je bezplatný.

S ohledem na omezenou kapacitu studovny a nezbytný čas pro přípravu konkrétního archivního materiálu je nutné kontaktovat pracovníky muzea alespoň s dvoutýdenním předstihem a dohodnout se na vhodném termínu studijní návštěvy.

Provozní řád studovny Chmelařského muzea.