18.1.2018

04.01.2018

CHMELAŘSKÉ MUZEUM zažilo úspěšnou sezonu

Turistická sezona 2017 ve Chmelařském muzeu v Žatci skončila úspěšně s téměř 6000 platícími návštěvníky

Zájem o návštěvu největšího chmelařského muzea světa každým rokem stoupá.

Ze strany návštěvníku byla velmi dobře přijata společná vstupenka Chmelařského muzea a Chrámu chmele a piva, která je cenově výhodná.

Mezi nejvýznamnější akce roku patřila oslava 20. výročí otevření Chmelařského muzea a aktivní účast na akcích jako Chmelfest, Dočesná, Dny evropského dědictví nebo představení muzea komisařce centra světového dědictví UNESCO. Tradiční je již účast při oslavách Sv. Vavřince, patrona chmelařů, nebo svatomartinské setkání dodavatelů chmele pro družstvo a Bohemia Hop. Maskot chmelařského muzea Hopík je součástí mnoho akcí a setkání nejen v Žatci, ale i v rámci propagace regionu na různých expozicích turistického ruchu.

Každým rokem připravujeme v muzeu různé novinky. Velmi úspěšná je Cesta chmelového skřítka Hopa pro dětské návštěvníky muzea. Nově byly zpracovány expozice o nejstarších zmínkách o chmelu, biologii chmele a osobnostech novodobé historie oboru chmelařství. Dále byly doplněny expozice o chmelových brigádách, sušení chmele a proběhla instalace řady velkoplošných fotografií.

I pro sezonu 2018, která začne 1.dubna, připravujeme řadu novinek v expozicích i na webových stránkách.